Dom Pracownika Służby Zdrowia (DPSZ) w Warszawie przy ul. Elekcyjnej 37 jest podmiotem leczniczym w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011r. o działalności leczniczej (Ustawa - KLIKNIJ - Uwaga strona otworzy się nowej zakładce), będącym zakładem opiekuńczo – leczniczym, prowadzonym w formie państwowej jednostki budżetowej, dla którego podmiotem tworzącym jest minister właściwy do spraw zdrowia.

Placówka przeznaczona jest dla byłych pracowników służby zdrowia, którzy mogą wykazać się minimum 10 letnim stażem pracy w ochronie zdrowia bez względu na rodzaj pracy jaki wykonywali (lekarze, pielęgniarki, salowe, pracownicy techniczni, obsługi, administracji i inni).

Dom Pracownika Służby Zdrowia działa od 1961 roku i posiada 87 miejsc mieszkalnych. Pensjonariusze mają do dyspozycji 55 pokoi jednoosobowych i 16 pokoi dwuosobowych przeznaczonych dla małżeństw. Pojedynczy pokój ma powierzchnię ok. 10 m2, posiada przedpokój z szafą ubraniową, węzeł sanitarny (wc i umywalka) oraz niewielki balkon. Na każdym piętrze znajdują się wspólne łazienki (wc, wanna, prysznic, pralka automatyczna), a także mini kuchnia (lodówka, kuchenka elektryczna). Pokoje są umeblowane (łóżko, komoda, stolik z krzesełkiem).
Teren naszego Domu posiada niewielki ogród z fontanną i ławeczkami gdzie latem można miło spędzić czas.

Ze względu na potrzeby zdrowotne naszych Pensjonariuszy Dom Pracownika Służby Zdrowia posiada gabinety: zabiegowy, lekarski, rehabilitacji i fizjoterapii. Przez całą dobę oferujemy opiekę wykwalifikowanej kadry pielęgniarskiej i opiekuńczej. Codziennie zapewniamy rehabilitację leczniczą również w pokojach Mieszkańców. Kilka razy w miesiącu można skorzystać z porady lekarza internisty, rehabilitanta i psychiatry. Pracownik socjalny otacza Mieszkańców troską, służy radą i pomocą w każdym problemie. Dodatkowo w Domu mieści się Kaplica do której Mieszkańcy mają dostęp o każdej porze dnia. Codziennie odprawiana jest Msza Święta, a kapelan jest do dyspozycji dla Mieszkańców codziennie.

Każdego dnia odbywają się zajęcia terapii zajęciowej, poranne ćwiczenia dla seniorów, wyjścia na spacery. Do dyspozycji Mieszkańców jest również świetlica z książkami.

Nasz Dom sąsiaduje z pięknymi parkami miejskimi, takimi jak: Park Moczydło, Park Edwarda Szymańskiego, w którym w sezonie letnim są multimedialne pokazy fontann oraz Park Powstańców. Mieszkańcy mają dobry dostęp do infrastruktury miejskiej, usytuowanie umożliwia korzystanie z placówek kulturalnych i rekreacyjnych.

Nieopodal znajduje się również Centrum Handlowe Wola Park, do którego dojeżdżają bezpośrednio autobusy z pobliskich przystanków.

W DPSZ organizowane są uroczystości świąteczne oraz imprezy okolicznościowe. Dom współpracuje również ze środowiskiem lokalnym.

W Domu Pracownika Służby Zdrowia żywienie dostosowane jest do wieku i schorzeń Mieszkańców.
W wydawanych posiłkach dominuje dieta zwykła, ale  w miarę potrzeb  uwzględniane są inne rodzaje diet w zależności od zaleceń  lekarza. Posiłki przygotowywane w naszej kuchni są świeże i smaczne.

DPSZ jest domem pobytu stałego, w którym Mieszkańcowi zakwaterowanemu przez okres powyżej trzech miesięcy przysługuje prawo meldunkowe.

Pobyt w Domu Pracownika Służby Zdrowia jest odpłatny (wynosi 70% emerytury lub renty) i określony ustawą z dnia 27 sierpnia 2004r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Ustawa - KLIKNIJ - Uwaga strona otworzy się nowej zakładce),