Świadczenia zdrowotne w Domu udzielane są z należytą starannością przez personel medyczny wszelkimi dostępnymi metodami i środkami, zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej i zasadami etyki zawodowej.
Organizacja, zakres i poziom usług świadczonych przez Dom uwzględnia w szczególności wolność, intymność, godność i poczucie bezpieczeństwa pacjentów oraz stopień ich fizycznej i psychicznej sprawności.
 
W ramach działalności Domu udzielane są następujące świadczenia:
- badania i porady lekarskie z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, rehabilitacji i zdrowia psychicznego,
- leczenie bólu i łagodzenie cierpień, wykonywanie zabiegów z zakresu fizykoterapii i rehabilitacji,
- pielęgnacja chorych, w tym utrzymanie higieny ciała, bezpośrednie podawanie leków i pokarmów,
- na zlecenie lekarza ubezpieczenia zdrowotnego zapewnienie diety uwzględniającej systemy dietetyczne dla zakładów ochrony zdrowia opracowany przez Instytut Żywności i Żywienia.
 
Całodobowa dostępność do świadczeń zdrowotnych w Domu jest realizowana poprzez pielęgniarkę dyżurną.
W nagłych przypadkach zagrożenia życia lub zdrowia, świadczenia zdrowotne udzielane są przez zespół ratownictwa medycznego, który decyduje o dalszym postępowaniu.
Dom zabezpiecza leki do doraźnego podawania oraz wyroby medyczne, środki opatrunkowe i drobny sprzęt medyczny.
Wykaz poszczególnych produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych został określony w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 22 października 2010 r. w sprawie wykazu produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego i punktach aptecznych (Dz. U. z 2010 r. nr 204 poz. 1353, z późn. zm.).
Dom umożliwia i organizuje mieszkańcom pomoc w korzystaniu ze świadczeń zdrowotnych przysługujących im na podstawie odrębnych przepisów.
Szczególnie w okresie terminalnym choroby pacjenta, Dom zapewnia opiekę lekarską, pielęgniarską i duszpasterską.